Infrared Sauna

arlino sauna imalati foto galeri 09 - Infrared Sauna

Arlino Far-İnfrared sauna sistemleri alanında da müşterilerine hizmet veriyor. Yenilikçi anlayışı ile Dünya’da ve Türkiye’deki gelişmeleri takip ediyor ve bunları kendi bilgisi ile yeniden harmanlayarak kaliteli ürün ve hizmetler halinde projelerinde uyguluyor.

Far-Infrared Teknolojisi

Güneş ‘ in yaydığı çok sayıda ışınlar arasında olan far-infrared ışınlar, gözle görünmeyen ama etkileri her canlı üzerinde göz ile görünür etkileri olan ışınlardır.

Far-İnfraraed ışınlar bio-sıcaklık etkisi oluşturur. Bu teknoloji ile donatılmış sauna kabinlerinde Güneş’in sağlık kaynağı faydalı etkisi ile ısıtma sistemi sağlanır.

Uzun yıllardır etkili bir şekilde kullanılan bu teknoloji, ilk olarak NASA (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi)tarafından keşfedilmiş ve kullanılmıştır.

Uzun süren uzay görevlerinde astronotların sağlıklı bir şekilde ısınmasını amacı ile mekik içerisinde kullanılan bu teknoloji daha sonra hastanelerdeki, kuvözlerde yeni doğmuş bebeklerin sağlıklı olarak ısıtılması için kullanıldıktan sonra, sağlık merkezleri, güzellik merkezleri  otel ve sosyal tesisler, gibi yaşam alanlarında kullanılmaya devam edilmiştir.

Far-Infrared Sauna Uygulamaları

Arlino Far-infrared teknolojisini gerek klasik sauna mantığı ile yapılan oda içindeki saunalarda, gerekse de kurulumu ve taşınması oldukça kolay olan hazır sauna kabinlerinde kullanıyor.

Sauna içerisinde özel olarak belirlenmiş  bölgelere yerleştirilen far-infrared ısı panelleri kabin içerisinde sağlıklı bio-ısı yayarak terlemeyi ve terle birlikte toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor.

 

infrared sauna arlino - Infrared Sauna

Far-Infrared Sauna Teknolojisinin Avantajları

Arlino Far-İnfrared teknoloji kullandığı saunalarda klasik sauna uygulamalarına göre daha fazla kullanıcı odaklı çözümler sunuyor. Bu sistemlerde kullanılan ısıtıcılar sauna sıcaklığını 50 C derece de sabitler, klasik sauna da ise bu sıcaklık 80C ve 90C civarındadır. Klasik sauna sistemlerinde kullanılan birçok faydalı ünite ( ses ve ışık sistemleri ) yüksek sıcaklık ve neme dayanıklı olarak kullanılmak zorundadır. Bu durum hem maliyet artışına hem de estetik görünümde bozulmaya yol açar.

  • Far-İnfrared sauna sistemi ile ısıtılan sauna kabinlerinde aydınlatma sistemi ve ses sistemi başlıca olmak üzere daha fazla elektronik aksesuar kullanılabilmektedir. Bu durum daha fazla özgür tasarım oluşturma imkanı sunar
  • Far-İnfrared sauna ile ısıtılan neredeyse bütün sauna modelleri ev tipi elektrik ile rahatlıkla çalışabilir. Saunanızı kullanmak için fişe takın ve çalıştırın hepsi bu kadar.
  • Elektrik tüketimi klasik sauna sobalı sistemlere göre oldukça düşüktür. Bu Sayede uzun vadeli kullanımda kurulum bedelini kısa sürede amorti eder.
  • Isıyı uzak kızıl ötesi ışınlar ile vücudumuza direk olarak uygular. Klasik sauna kullanımında ise odanın ısınmasını beklersiniz.
  • Radyo,mp3 çalar, tv ve ışık terapi gibi ses ve ışık sistemleri kolaylıkla uygulanır.
  • Özellikle hazır sauna panelleri dış tasarımında mobilya görünümünde tasarlanmıştır. Evinizde sağlık mobilyanıza yer açın.
  • Far-İnfrared ısıtma sistemi ile donatılmış modüler hazır saunalar, oldukça kolay taşınır, kurulur ve yeri kolaylıkla değiştirilebilir.